Меркель звинуватила Росію в руйнуванні ракетного договору


Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Росія доказово порушила умови Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і таким чином дала привід для його розірвання

За словами Меркель, руйнуванням ДРСМД "була втрачена частина системи обмежень озброєнь в Європі і в усьому світі", повідомляє прес-служба німецького канцлера. Об этом сообщает chartvideo.in.ua со ссылкой на СМИ.

Вона підкреслила, що в зв’язку з цим Німеччина разом з партнерами в найближчі роки докладе зусиль до нового обмеження озброєнь.

Вона додала, що НАТО знайде спільну відповідь на ситуацію, що склалася.

"Німеччина — частина НАТО, і буде вести себе як партнер по НАТО", — заявила канцлер.

Нагадаємо, проект про припинення ДРСМД, внесений Путіним до Держдуми 30 травня, було прийнято російськими депутатами 18 червня.

Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) — договір між СРСР і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року у Вашингтоні. Документ набув чинності 1 червня 1988 року.

Він вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов’язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої(1000−5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності, а також не виробляти, не випробовувати та не розгортати такі ракети у майбутньому.

Водночас, на думку експертів, у 2010-х роках Росія почала порушувати умови договору, виробляючи і розміщуючи на своїй території озброєння такого типу.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/08/15/merkel_zvynuvatyla_rosiyu_v_ruynuvanni_raketnogo_dogovoru”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя